Świąteczne spotkanie Rady Biznesu Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywości PŁ

11 grudnia br. odbyło się na naszym Wydziale świąteczne spotkanie Rady Biznesu, które zgromadziło przedstawicieli kluczowych przedsiębiorstw oraz partnerów biznesowych i przemysłowych współpracujących z Wydziałem oraz przedstawicieli Rad Kierunków Studiów i Władz Wydziału.

W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele: Polmos Żyrardów, Cocoarts, Kredo Kaffee, Dr Irena Eris S.A., Elfa Pharm Sp. z o.o., Biotechnika, Adamed Pharma S.A., Browin, ANIMEX, Zespołu Szkół Przemysłu Spożywczego w Łodzi.

Na spotkaniu przedstawiono różne formy współpracy Politechniki Łódzkiej z przemysłem na przykładzie realizowanych projektów badawczych. W spotkaniu wzięli także udział studenci realizujący  projekty zaproponowane przez stronę przemysłową, którzy opowiedzieli o swoich doświadczeniach i efektach współpracy.

Dzięki takim spotkaniom partnerstwo między Uczelnią a sektorem biznesowym staje się bardziej efektywne i sprzyja rozwojowi innowacyjnych rozwiązań w dziedzinie biotechnologii i nauk o żywności.