Zapraszamy do uczestnictwa w drugiej edycji studiów podyplomowych „Nowoczesne Żywienie i Zarządzanie w Gastronomii” realizowanych w Instytucie Technologii i Analizy Żywności i Instytucie Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej we współpracy z Instytutem Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania.
Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów uczelni wyższych (studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich) chcących rozwinąć wiedzę i umiejętności dotyczące nowoczesnej produkcji żywności, planowania diet oraz organizacji żywienia, a także zdobyć nowe kompetencje pozwalające na osiągnięcie poziomu eksperta z zakresu zarządzania i marketingu w produkcji, dystrybucji i usług związanych z produkcją żywności i potraw.
Uczestnik studiów zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu:
- nowoczesnych technik stosowanych w produkcji gastronomicznej,
- projektowania nowych wyrobów i procesów produkcji żywności i potraw,
- najnowszych zasad żywienia i opracowywania diet zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i dietetycznymi,
- trendów rozwoju produkcji spożywczej i gastronomicznej,
- organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw z branży HoReCa,
- zasad bezpieczeństwa i systemów jakości żywności,
- zarządzania oraz opracowania planów rozwoju i inwestycji firmy,
- nowoczesnych działań promocyjnych i marketingowych,
- kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Aktualna edycja studiów podyplomowych będzie realizowana w okresie od 1 października 2024 roku do 30 września 2025 roku.
Pytania i zgłoszenie uczestnictwa prosimy kierować na adres poczty elektronicznej kierownika studiów podyplomowych dr hab. inż. Joanny Oracz (joanna.oracz@p.lodz.pl) w terminie do dnia 15 lipca 2024 roku.
Instytut Technologii Fermentacji i Mikrobiologii zaprasza do uczestnictwa w studiach podyplomowych „Mikrobiologia, higiena i jakość w przemyśle spożywczym”.
Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów wyższych uczelni, którzy pracują lub zamierzają podjąć pracę w zakładach przemysłu spożywczego, laboratoriach oceniających jakość i bezpieczeństwo żywności, jednostkach urzędowej kontroli żywności, firmach doradczych i audytujących, oraz w firmach zajmujących się obrotem żywności.
Zakres tematyczny studiów obejmuje: fizjologiczne uwarunkowania znaczenia mikroorganizmów w żywności, źródła zanieczyszczeń mikrobiologicznych w produkcji żywności, zapewnienie higieny w produkcji żywności, metody przechowywania i utrwalania żywności, rola laboratorium mikrobiologicznego w zapewnieniu jakości żywności, alternatywne i zmodyfikowane metody w analityce mikrobiologicznej, mikrobiologiczne zanieczyszczenia żywności, bezpieczeństwo żywności.
Kierownikiem studiów jest dr hab. inż. Małgorzata Piotrowska, prof. uczelni, malgorzata.piotrowska@p.lodz.pl
Więcej informacji na stronie lub telefonicznie 42 631 32 73.
Katedra Biotechnologii Środowiskowej PŁ zaprasza do udziału w I edycji studiów podyplomowych „Gospodarka obiegu zamkniętego w przemyśle”.
Dzięki naszej wieloletniej współpracy z przemysłem opartej na realizacji modelu gospodarki cyrkularnej i wdrażaniu innowacji studia te zapewniają zdobycie solidnej wiedzy teoretycznej i praktycznej dotyczącej funkcjonowania nowoczesnego przedsiębiorstwa w branżach: spożywczej, biotechnologicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej i pokrewnych według zasad: trwałego i zrównoważonego rozwoju, gospodarki o obiegu zamkniętym, czystej produkcji oraz odpowiedzialności społecznej. Studia dedykowane są również dla jednostek instytucji państwowych związanych z gospodarką wodno-ściekową i odpadami oraz ochroną i monitoringiem środowiska.
Celem studiów jest przygotowanie absolwentów do dokonywania innowacji w zarządzaniu przedsiębiorstwem pod kątem ochrony środowiska, prowadzenia monitoringu środowiskowego, identyfikacji i wdrażania innowacji zmniejszających negatywne oddziaływanie przemysłu na środowisko naturalne, a także pozyskiwania środków na działania efektywne środowiskowo ze źródeł zewnętrznych.
Osoba do kontaktu: dr hab. inż. Justyna Szulc, justyna.szulc@p.lodz.pl
Więcej informacji na stronie lub pod tel. 42 631 27 43.
Zapraszamy do uczestnictwa w studiach podyplomowych „Nowoczesne Żywienie i Zarządzanie w Gastronomii” realizowanych w Instytucie Technologii i Analizy Żywności i Instytucie Technologii Fermentacji i Mikrobiologii Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej we współpracy z Instytutem Marketingu i Zrównoważonego Rozwoju Wydziału Organizacji i Zarządzania.
Studia podyplomowe skierowane są do absolwentów uczelni wyższych (studiów licencjackich, inżynierskich i magisterskich) chcących rozwinąć wiedzę i umiejętności dotyczące nowoczesnej produkcji żywności, planowania diet oraz organizacji żywienia, a także zdobyć nowe kompetencje pozwalające na osiągnięcie poziomu eksperta z zakresu zarządzania i marketingu w produkcji, dystrybucji i usług związanych z produkcją żywności i potraw.
Uczestnik studiów podyplomowych zdobędzie wiedzę i umiejętności z zakresu nowoczesnych technik stosowanych w produkcji gastronomicznej, projektowania nowych wyrobów i procesów produkcji żywności i potraw, najnowszych zasad żywienia, opracowywania diet zgodnie z zaleceniami żywieniowymi i dietetycznymi, trendów rozwoju produkcji spożywczej i gastronomicznej, organizacji i funkcjonowania przedsiębiorstw gastronomicznych i hotelarskich, zasad bezpieczeństwa żywności i systemów jakości żywności, zarządzania firmą z branży gastronomicznej i hotelarskiej, opracowania planów rozwoju i inwestycji firmy gastronomicznej i hotelarskiej, nowoczesnych działań promocyjnych i marketingowych, kierowania zespołem pracowników oraz prowadzenia własnej działalności gospodarczej.
Aktualna edycja studiów podyplomowych będzie realizowana w okresie od 1 października 2023 roku do 30 września 2024 roku.
Pytania i zgłoszenie uczestnictwa prosimy kierować na adres poczty elektronicznej kierownika studiów podyplomowych dr inż. Joanny Oracz (joanna.oracz@p.lodz.pl) w terminie do dnia 30 września 2023 roku.
W celu zgłoszenia uczestnictwa na studiach lub uzyskania dostępu do szczegółowych informacji o studiach Nowoczesne Żywienie i Zarządzanie w Gastronomii - proszę wykonać trzy kroki i postępować dalej:
1. Założyć konto na portalu port.edu.p.lodz.pl wskazując działający adres mailowy. W tym celu wybierz następujący LINK
2. Zalogować się do portalu poprzez stronę logowania
3. Wstępnie zapisać się na kurs jako kandydat na słuchacza klikając LINK i wpisując klucz dostępu: NŻiZGEDI
UWAGA! Zanim dokonasz rejestracji możesz zapoznać się z instrukcją
Po zapisaniu się na kurs zostajesz kandydatem na słuchacza, kolejny krok to wypełnienie Karty Słuchacza
Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w studiach podyplomowych „Technologiczne i jakościowe aspekty w procesie produkcji cukru” realizowanych w Katedrze Cukrownictwa i Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.
Uczestnik studiów podyplomowych zdobędzie w pogłębionym stopniu zaawansowaną wiedzę obejmującą szczegółowe zagadnienia związane z produkcją cukru takie jak technologia cukru, analityka cukrownicza z uwzględnieniem nowoczesnych technik analizy instrumentalnej, wykorzystanie produktów ubocznych i odpadów produkcyjnych jako użytecznego surowca, gospodarka wodno-ściekowa, gospodarka cieplna, pomiary i automatyka, dokumentacja techniczna, analiza statystyczna oraz systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności włączając w to bezpieczeństwo mikrobiologiczne produktu. Aktualna edycja studiów podyplomowych będzie realizowana w okresie od 1 września 2023 roku do 30 września 2024 roku.
Zajęcia wykładowe, laboratoryjne, ćwiczeniowe, projektowe, seminarium będą prowadzone przez kompetentnych specjalistów posiadających wiedzę teoretyczną i doświadczenie praktyczne stale zdobywane poprzez ścisłą współpracę z przemysłem. Temat pracy dyplomowej zostanie ustalony w porozumieniu z pracodawcą uczestnika.
Oferta skierowana jest do pracowników zarówno branży cukrowniczej jak i przedsiębiorstw współpracujących z cukrowniami oraz innych osób zainteresowanych procesem produkcji cukru.
Pytania i zgłoszenie uczestnictwa prosimy kierować na adres poczty elektonicznej kierownika studiów podyplomowych dr inż. Ilony Błaszczyk (ilona.blaszczyk@p.lodz.pl) lub Kierownika Katedry Cukrownictwa i Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności dr hab. inż. Andrzeja Barygi, prof. uczelni (andrzej.baryga@p.lodz.pl) w terminie do dnia 11 sierpnia 2023 roku.
Szanowni Państwo, uprzejmie zapraszamy na studia podyplomowe pn.: „Projektowanie, analiza i legislacja kosmetyków”, które będą realizowane na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.
Program adresowany jest zarówno do osób związanych z przemysłem kosmetycznym, jak również do osób pasjonujących się kosmetykami. Coraz więcej firm zmienia lub poszerza swoją działalność i dotychczasowe kanały dystrybucji o branżę kosmetyczną. Z tego względu rośnie ogromne zainteresowanie studiami podyplomowymi z dziedziny kosmetologii.
Oferujemy studia prowadzone w formie hybrydowej (wykłady - w formie zdalnej, natomiast laboratoria - w formie stacjonarnej w salach Instytutu Surowców Naturalnych i Kosmetyków). Taki system nauczania daje uczestnikom możliwość zaoszczędzenia czasu związanego z dojazdami do uczelni. Projektowanie, analiza i legislacja kosmetyków otwiera Państwu perspektywy poszerzenia wiedzy i udoskonalenia umiejętności z zakresu technologii kosmetyków, aby wyjść naprzeciw zapotrzebowaniu ze strony rynku.
Studia obejmują dwa semestry w sumie 206 godzin dydaktycznych, w tym wykłady, laboratoria i seminaria. Zajęcia będą co dwa tygodnie w piątkowe popołudnia i soboty. Wykłady prowadzone będą w formie zdalnej. Pod koniec semestru planowane jest kilka spotkań w celu odbycia zajęć laboratoryjnych. Zajęcia prowadzone są przez wykwalifikowaną kadrę Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej.
Rekrutacja na studium trwa od 1.10.2024 do 14.02.2025 r. Planowany termin rozpoczęcia studiów to marzec 2025.
Osoby do kontaktu: dr inż. Agnieszka Krajewska, agnieszka.krajewska@p.lodz.pl, 42-631-34-23; mgr. Gabriela Dróbkowska, gabriela.dróbkowska@p.lodz.pl, 42-631-34-10
Liczba miejsc jest ograniczona.
Więcej szczegółów na temat tego studium można znaleźć pod tym linkiem.