Office 365 dla pracowników

Image
Logo

Pakiet MS Office 365 na Politechnice Łódzkiej już działa! Korzystać z niego mogą wszyscy pracownicy oraz studenci PŁ.
Oprogramowanie MS Office 365 dostępne w ramach zakupionej przez PŁ licencji każdy pracownik i student może instalować na indywidualne potrzeby. Pakiet można zainstalować na pięciu komputerach oraz pięciu smartfonach.
Po zainstalowaniu Office 365 należy zalogować się w dowolnym programie wchodzącym w skład pakietu. Do logowania używamy danych takich, jak do uczelnianej poczty elektronicznej, czyli pełnego adresu email oraz hasła.
Dostęp do naszego pakietu Office 365 możliwy jest także online. Na stronie www.office.com także logujemy się za pomocą pełnego adresu email oraz hasła.

Szczegółowe informacje dotyczące pakietu MS Office 365 oraz nowej, uruchomionej we wrześniu uczelnianej poczty elektronicznej znajdują się w internetowej księdze: Instrukcje Office365 - książka.

Instalacja MS Office 365

Paczka instalacyjna dla systemu Windows
Na początek warto sprawdzić, czy posiadamy 32-bitową czy 64-bitową wersję systemu Windows.
Potem należy pobrać MS Office 365 (64bit)  lub MS Office 365 (32bit) i zachować plik na dysku, najlepiej w katalogu "Pobrane". 
Następnie będąc w katalogu "Pobrane" trzeba rozpakować zawartość paczki.
Rozpakowany zestaw danych zawiera trzy pliki install.bat, setup.exe oraz plik xml. Aby uruchomić proces instalacji programu MS Office365 należy uruchomić plik "install.bat" i postępować zgodnie z poleceniami instalatora.

Przed zainstalowaniem paczki warto sprawdzić, czy nasze konto pocztowe może aktywować produkt (Instrukcja sprawdzenia przypisanej subskrypcji).

Uwaga!
Przygotowana paczka odinstalowuje poprzednie zainstalowane wersje MS Office. Proszę przed instalacją o zarchiwizowanie poczty znajdującej się w starej wersji MS Office. 

Paczka instalacyjna dla systemu MacOS X
Zamieszczona paczka to pełen pakiet MS Office 365 dla systemów MacOS X, podczas instalacji można wybrać opcję "Dostosuj" i wskazać poszczególne elementy które chcemy zainstalować.
Proszę postępować zgodnie z instrukcjami instalatora.
Oprogramowanie, które się zainstaluje na systemach MacOS X to MS Office 2016. Nie jest to żadna pomyłka, w taki sposób Microsoft nazwał wersję MS Office 365 dla systemów MacOS X.

Strona dziala - zabbix