Spotkanie z Polmosem Żyrardów i Destylarnią Belvedere

Data dodania 15/12/2022 - 08:47
Kategorie

W środę 7 grudnia br. o godzinie 12.15 w Auli im. Profesora Stanisława Zagrodzkiego (S-9) odbyło się spotkanie studentów z przedstawicielami Polmos Żyrardów.

Image

Młodzież mogła dowiedzieć się jak funkcjonuje zakład, który wyróżnia się ciekawą ofertą tematyczną dotyczącą prac inżynierskich, magisterskich i doktorskich. Studenci z naszego wydziału w Polmos Żyrardów mogą także odbyć praktyki czy wizyty studyjne, podczas których poznają procesy produkcji oraz infrastrukturę techniczną zakładu. 

Firma sukcesywnie wdraża m.in. działania z zakresu strategii zrównoważonego rozwoju. We wrześniu 2021 roku Destylarnia Belvedere w Polmos Żyrardów zakończyła budowę kotłowni biomasowej, która zasilana jest biomasą pozyskiwaną od lokalnych producentów.

Wśród prelegentów przedstawiających studentom możliwości współpracy z Polmos Żyrardów był m.in. dr inż. Mateusz Różański, który zarówno studia magisterskie jak i doktoranckie kończył na naszym wydziale, a część badań wykonywał w Polmos Żyrardów, gdzie obecnie pracuje.

Strona dziala - zabbix