Konkurs „Mam Pomysł na Startup” 2022 - rozstrzygnięty

8 grudnia 2022 r. w łódzkim Orientarium odbył się wielki finał konkursu „Mam Pomysł na Startup” 2022. Ideą Konkursu jest ukierunkowanie na innowacyjne projekty zarówno naukowe, technologiczne jak i kreatywne we wczesnej fazie rozwoju.

Do 14. edycji konkursu zgłoszono 150 projektów biznesowych z całego świata. Wśród 14 najlepszych projektów - wyróżnienie i nagrodę JM Rektora w wysokości 6000 zł otrzymał „Mikrokapsułkowany preparat miodu pszczelego do zastosowań biomedycznych”. W skład nagrodzonego zespołu wchodzą pracownicy Instytutu Technologii i Analizy Żywności, dr hab. inż. Justyna Rosicka-Kaczmarek, prof. uczelni, dr inż. Gabriela Kowalska, dr inż. Karolina Miśkiewicz oraz dr hab. inż. Tomasz P. Olejnik, prof. uczelni - z Katedry Cukrownictwa i Zarządzania Bezpieczeństwem Żywności.

Naszym naukowcom – gratulujemy!!!