Grant badawczy firmy BIOTECHNIKA przyznany

Studentka naszego Wydziału inż. Dominika Gibka  będzie realizować ufundowany przez BIOTECHNIKĘ grant badawczy.

Pani Dominika Gibka, absolwentka studiów I stopnia na kierunku biogospodarka, a obecnie studentka studiów II stopnia na kierunku biotechnologia, otrzymała od firmy Biotechnika grant badawczy w wysokości 100 tys. złotych na realizację projektu "Funkcjonalny biokompozyt na bazie grzybni pleśni – produkcja, właściwości i zastosowanie". Dotyczy on opracowania technologii i oceny właściwości nowego materiału kompozytowego stworzonego na bazie odpadowej grzybni pleśni, której zastosowanie będzie poszukiwać w obszarze rolnictwa ekologicznego.  Projekt badawczy będzie realizowany przez 3 semestry, rozpocznie się w kwietniu 2023 r., a zakończy 30 września 2024 r.
Mentorką Pani Dominiki jest prof. dr hab. Beata Gutarowska – Kierownik Katedry Biotechnologii Środowiskowej. Uroczyste podpisanie trójstronnej umowy, w obecności JM Rektora Profesora Krzysztofa Jóźwika i właściciela firmy Biotechnika mgr inż. Tomasza Kapeli odbyło się 28 marca 2023 r. w budynku Rektoratu.
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów na polu badawczym!!!
P.S. Grant ma mieć charakter cykliczny, zatem liczymy na równie dobre pomysły w kolejnych edycjach