Drzwi Otwarte w Zakładzie Produkcyjnym Cukrowni Chełmża

Studenci naszego Wydziału (w tym członkowie kół naukowych) wzięli udział 28 listopada w Drzwiach Otwartych w Zakładzie Produkcyjnym Cukrowni Chełmża, wchodzącej w skład koncernu NORDZUCKER POLSKA.

W wydarzeniu tym uczestniczyli także maturzyści, przedstawiciele Politechniki Łódzkiej oraz koncernu. Było ono okazją do zaprezentowania dalszej edukacji osobom kończących szkoły średnie, przybliżenia możliwości rozwoju zawodowego, a w przyszłości podjęcia pracy w przemyśle spożywczym.

W czasie Dni Otwartych pracownicy i studenci BiNoŻ przedstawili wiele aspektów związanych ze studiowaniem na naszym Wydziale, między innymi: kierunki studiów, możliwości prowadzenia badań i projektów oraz udział w pracach Kół Naukowych. Podczas spotkania uczestnicy zapoznali się z technologią produkcji cukru, aparaturą, procesami jednostkowymi, działaniem oczyszczalni ścieków, sposobami pozyskiwania energii elektrycznej i cieplnej, a także z procesami zarządzania dużym zakładem. Wydarzenie zakończyły pokazy i warsztaty w Żywym Muzeum Piernika w Toruniu.