Badaczka z naszego wydziału wśród 24 kobiet, które warto obserwować w 2024 roku

Od trzech lat miesięcznik „Forbes Women” publikuje listę liderek - kobiet, które warto poznać. Są wśród nich prezeski, dyrektorki, naukowczynie i artystki, ale także studentki. Łączy je pasja i skuteczność w działaniu.

Na tegorocznej liście znalazła się m.in. dr inż. Joanna Grzelczyk z naszego Wydziału.
Jest zdobywczynią II miejsca w konkursie Eureka! 2023 za wynalezienie mieszanki do produkcji jednorazowych opakowań i naczyń biodegradowalnych dla przemysłu spożywczego. Badaczka udowodniła także, że polifenole zawarte w kawie ograniczają patogenezę szeregu przewlekłych chorób cywilizacyjnych, a prowadzony przez nią projekt dotyczący prozdrowotnych składników zielonego i prażonego ziarna kawy znalazł się wśród najlepszych w konkursie PRELUDIUM 15 ogłoszonym przez Narodowe Centrum Nauki.
Gratulujemy!

Zapraszamy do lektury całego artykułu, a także tekstu w serwisie Życie Uczelni.