O wyjazdach na Erasmusa i nie tylko…

W środę 11 maja w ramach Mobility Week odbyło się spotkanie informacyjne dla studentów naszego wydziału.

Zainteresowani mobilnością mogli dowiedzieć o możliwościach jakie daje program Erasmus+ oraz inne programy międzynarodowe. Przedstawicielka Sekcji Mobilności Studenckiej PŁ, Agnieszka Laskowska, zapoznała obecnych studentów z zasadami rekrutacji i odbywania wyjazdów na studia na uniwersytetach zagranicznych oraz na praktyki w instytucjach poza Polską. Swoimi doświadczeniami z wyjazdu podzieliły się też Inga i Michalina – studentki naszego Wydziału, które w ubiegłym roku miały okazję odbyć praktykę we Włoszech w ramach programu Erasmus+.
Przed i po spotkaniu jego uczestnicy mieli okazję spróbować kilku wybranych „międzynarodowych przekąsek”, które w ramach wydarzenia „International Snack” przygotowały studentki odbywające obecnie studia na naszym wydziale: Kateryna z Ukrainy, Lisa z Włoch i Manon z Francji. W spotkaniu wzięła udział Pani Prodziekan ds. studenckich dr inż. Ilona Gałązka-Czarnecka, która również gorąco zachęcała do skorzystania z możliwości, jakie daje mobilność studencka. Swoimi przemyśleniami i doświadczeniami podzielił się też prowadzący spotkanie dr hab. inż. Krzysztof Kołodziejczyk, który przywołując własne doświadczenia z okresu studiów również zachęcał do wykorzystania szansy, jaką dają różne opcje wyjazdu.