Studenckie Koło Naukowe BioMass

skn biomass
O nas:

Nie trzeba być specjalistą, aby zobaczyć, jak szybko kurczą się nasze zasoby naturalne. Członkowie SKN BioMass są tego szczególnie świadomi, dlatego w czerwcu 2021 roku założyliśmy nasze koło, które działa na Wydziale Biotechnologii i Nauk o  Żywności Politechniki Łódzkiej. Jesteśmy studentami, którym biomasa i jej potencjał nie są obce. Zajmujemy się praktyczną stroną biogospodarki, czyli zrównoważonym wykorzystaniem zasobów biologicznych. W SKN BioMass spotkasz osoby, które interesują się ekologią, biotechnologią, biopaliwami, żywnością funkcjonalną, czy też mają bzika na punkcie „zatrudniania” mikroorganizmów do pracy. 
Funkcję Prezesa pełni Adam Drożdżyński, zaś Wiceprezesem jest Sebastian Gosławski. Koło intensywnie współpracuje również ze studentami z innych wydziałów naszej uczelni, jak i studentami z wymiany międzyuczelnianej.

Nasze projekty

Wiemy, że można wydobyć potencjał ukryty w odpadach. Dotychczas udało nam się opracować przepis na posiłek dla astronauty (Mącznik Młynarek  Stir Fry). Pracujemy nad super wytrzymałym bioplastikiem z odpadów w ramach projektu „Otrzymywanie biotworzyw z odpadów przemysłu rolno-spożywczego”. Każdy z naszych projektów nadaje nowe życie odpadom. Chcemy wykorzystywać odpady, których nikt nie chce, w taki sposób, aby były one po przekształceniu pożądane przez innych. Aktualnie pracujemy też nad rozwiązaniami obiegu zamkniętego w uprawach hydroponicznych.

Dla kogo jest nasze Koło Naukowe?

Jeśli chcesz praktycznie rozwijać i pogłębiać swoją wiedzę, poznawać nowych ludzi i pracować w zespole oraz dowiedzieć się, w jaki sposób można z odpadów zrobić nowy lepszy produkt, to musisz do nas dołączyć. Szukamy specjalistów w różnych dziedzinach. Nie musisz być związany z biotechnologią. Mile widzimy w naszym kole innych specjalistów, ponieważ tylko dzięki współpracy i wiedzy z różnych dziedzin możemy próbować znaleźć odpowiedź na globalne problemy, które nas dotykają. 

Znajdź nas!

Email: sknbiomass@gmail.com
Facebook: @SKNBioMass
Instagram: @sknbiomass
Budynek A2, pokój 428

Załączniki
Image
1
Image
2

Strona dziala - zabbix