Immatrykulacja studiów II st. - relacja

Witamy na Wydziale nowych studentów II stopnia!

2 marca odbyła się uroczysta immatrykulacja, pierwszy raz od dwóch lat zorganizowana w trybie kontaktu bezpośredniego. Dzięki temu w sali S-9 spotkały się władze wydziału, studenci oraz goście, między innymi z firmy Polmos Żyrardów.

Powitała ich Dziekan naszego wydziału, dr hab. inż. Anna Diowksz, prof. uczelni. Przyszli studenci studiów II stopnia złożyli oficjalną przysięgę, a także wspólnie z gośćmi wysłuchali ciekawego wykładu inauguracyjnego dr hab. inż. Joanny Leszczyńskiej, prof. uczelni, pt. "Rozważania nad alergennością owoców". Niezwykle miłym momentem było przekazanie nagród ufundowanych przez Polmos Żyrardów, które wręczyli Pan Dyrektor Generalny Jan Filocha i Dyrektor HR Małgorzata Gwiazda- Lowry. Nagrodami pieniężnymi wyróżnione zostały najlepsze prace magisterskie i doktorskie, dotyczące m.in. technologii fermentacji. Okazję do zaprezentowania dostały także organizacje studenckie działające na naszym wydziale oraz Wydziałowa Rada Samorządu BiNoŻ.

Uroczystość zakończyło tradycyjne Gaudeamus igitura