Zasady współpracy

Zasady współpracy Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej z Radą Biznesu

1. Uczestnictwo w Radzie jest dobrowolne.
2. Rada jest powoływana jako gremium opiniotwórcze i doradcze dla Wydziału.
3. Rada składa się z reprezentantów przedsiębiorstw współpracujących z Wydziałem, głównie z regionu łódzkiego.
4. Dziekan Wydziału zaprasza przedsiębiorstwa do współpracy w ramach Rady Biznesu.
5. Przedsiębiorstwa zainteresowane współpracą w Radzie wskazują swoich reprezentantów do Rady, którzy następnie zostają Jej Członkami.
6. Dziekan Wydziału powołuje Członków Rady Biznesu.
7. Pracami Rady kieruje Prezydium Rady w osobach Przewodniczącego i nie więcej niż dwóch innych Członków oraz Sekretarza.
8. Przewodniczącego wybiera Rada ze swego grona na okres trwania kadencji Władz Uczelni. Obecna  kadencja Przewodniczącego trwa do 30.08.2028 roku. 
9. Sekretarza Rady powołuje Dziekan Wydziału spośród pracowników Wydziału.  Do zadań Sekretarza Rady należy stały kontakt z Członkami Rady oraz wspieranie Prezydium w sprawach organizacji prac Rady. Sekretariat Rady prowadzony jest przez Wydział.
10. W posiedzeniach Rady uczestniczą przedstawiciele Kolegium Dziekańskiego Wydziału oraz inne zaproszone osoby przez Radę Biznesu lub Kolegium Dziekańskie.
11. Rada podejmuje uchwały zwykłą większością głosów na posiedzeniach.
12. Rada spotyka się przynajmniej raz na pół roku na terenie Wydziału lub z wykorzystaniem technologii informatycznych. Spotkania Rady są zwoływane przez Sekretarza lub Przewodniczącego Rady, a nadzór nad protokołowaniem spotkań prowadzi Sekretarz.
13. Członkostwo w Radzie wygasa w następujących przypadkach:
- z chwilą złożenia rezygnacji z uczestnictwa w Radzie;
- w przypadku utraty zatrudnienia w przedsiębiorstwie, które Członek reprezentuje;
- z chwilą odwołania przez Prezydium Rady.
14. Zadaniem Członków Rady, oprócz pełnienia funkcji opiniotwórczej i doradczej dla Wydziału, jest opracowanie agendy różnych inicjatyw, które będą rozwijały współpracę badawczą i edukacyjną pomiędzy przedsiębiorstwami będącymi w Radzie a Wydziałem.
15. W szczególności do zadań Rady należy:
- opiniowanie:

  • programów kształcenia w zakresie dostosowania ich do obecnych i przyszłych poszukiwanych na rynku pracy kompetencji absolwentów; 
  • koncepcji, celów, efektów oraz nowoczesnych form kształcenia na kierunkach prowadzonych na Wydziale i innych działań związanych z podnoszeniem jakości oferty edukacyjnej;

- dążenie do aktywności w zakresie:

  • współpracy w badaniach naukowych prowadzonych przez pracowników Wydziału, w tym udostępnianie materiałów źródłowych, które w myśl obustronnych korzyści mogą być podstawą prac badawczych;
  • organizowania wspólnych konferencji naukowych, seminariów, warsztatów i wykładów specjalistycznych prowadzonych przez praktyków i ekspertów merytorycznych;
  • pomocy w organizacji staży dla pracowników oraz praktyk dla studentów; 
  • pomocy w realizacji prac dyplomowych i udostępniania  materiałów, w tym  źródłowych, do realizacji tych prac;
  • promowania oferty badawczej, edukacyjnej i wdrożeniowej Wydziału;
  • podejmowania wraz z Wydziałem inicjatyw służących rozwojowi regionu łódzkiego.

16. Przedsiębiorstwo, którego reprezentant zasiada w Radzie, ma prawo posługiwać się terminem „Partner Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności Politechniki Łódzkiej”. 
17. Wydział będzie prowadził aktywną promocję przedsiębiorstw mających swoich reprezentantów w Radzie, w szczególności poprzez:

  • umieszczenie informacji o Radzie i przedsiębiorstwach biorących w niej udział na stronie internetowej Wydziału oraz w mediach społecznościowych;
  • promowanie inicjatyw podejmowanych przez przedsiębiorstwa reprezentowane w Radzie,
  • promowanie wśród studentów i absolwentów Politechniki Łódzkiej przedsiębiorstw  reprezentowanych w Radzie jako potencjalnych pracodawców;
  • przedstawianie oferty przedsiębiorstw na Wydziale;
  • zapraszanie członków Rady na spotkania inaugurujące rok akademicki oraz inne wydarzenia, których odbiorcami będą studenci i pracownicy Wydziału.

Strona dziala - zabbix