Drzwi zawsze otwarte

Image
3

Zapraszamy nauczycieli wraz z uczniami do odwiedzenia naszego Wydziału.

W ramach programu o wiele mówiącej nazwie „Drzwi zawsze otwarte” stwarzamy możliwość zwiedzenia Wydziału Biotechnologii i Nauk o Żywności oraz uczestnictwa w dedykowanych wykładach i warsztatach prowadzonych przez nauczycieli akademickich w audytoriach i pracowniach studenckich. Chcemy w ten sposób zachęcać uczniów do nauk ścisłych, technicznych i przyrodniczych, a w przyszłości być może studiów na jednym z kierunków na naszym Wydziale.

Prosimy o zapoznanie się z propozycją tematyczną takich spotkań. Program i termin Państwa wizyty będzie dostosowany do zainteresowań uczniów. Istnieje też możliwość zrealizowania wybranych wykładów w formie wyjazdowej – w Państwa szkole. W celu uzgodnienia szczegółów wizyty prosimy o kontakt z koordynatorem, dr hab. inż. Katarzyną Grzelak-Błaszczyk, drogą mailową katarzyna.grzelak-blaszczyk@p.lodz.pl lub telefonicznie pod numerem 42 631-27-81.

Treść (rozbudowana)
Uwarunkowania oraz korzyści studiowania na Wydziale Biotechnologii i Nauk o Żywności
WYKŁAD + WYCIECZKA PO WYDZIALE

Dr inż. Katarzyna Grzelak-Błaszczyk

Powszechnie wiadomo, że Absolwent Uczelni technicznej ma większe możliwości znalezienia pracy niż Absolwent Uniwersytetu. Szczególnie dotyczy to Absolwenta naszego Wydziału, bo produkcja żywności była i jest ważną gałęzią gospodarki nie tylko polskiej. Warto podkreślić, że studiując na Wydziale BiNoŻ Studenci mogą wybrać zarówno kierunek studiów jak i specjalizację oraz dobrać ukierunkowanie zawodowe zgodnie ze swoimi zainteresowaniami oraz predyspozycjami. Celem wykładu jest omówienie możliwości wyboru rodzaju studiów, a także zatrudnienia Absolwentów Wydziału.
Antocyjany - roślinne kameleony
WYKŁAD i WARSZTATY

Dr hab. inż. Anna Podsędek, dr inż. Dorota Sosnowska, dr inż. Małgorzata Redzynia

Antocyjany są to rozpuszczalne w wodzie barwniki roślinne. Odpowiadają za szeroką gamę barw, od pomarańczowej poprzez czerwoną aż do prawie czarnej kwiatów, owoców, czy warzyw. Co odpowiada za taką różnorodność kolorów barwników antocyjanowych? Czy możemy zmienić czerwony sok owocowy na zielony lub niebieski? A może możemy pozbawić np. owoce ich naturalnej barwy?

Strona dziala - zabbix