SkillsPoland 2022 - SKILLS ARE THE FUTURE!

Już wkrótce, w dniach 23-25 listopada odbędzie się druga edycja największych zawodów branżowych w Polsce.

Zakwalifikowani zawodnicy (w wieku 18-24 lata) w Gdańsku staną do rywalizacji o miano najlepszego młodego specjalisty w kraju. Laureaci uzyskają także możliwość reprezentowania Polski podczas EuroSkills 2023, czyli europejskich igrzysk umiejętności, których Polska pierwszy raz w historii będzie gospodarzem.

Politechnika Łódzka w tym roku dołączyła do grona partnerów tego cyklicznego wydarzenia. Chcąc Państwu przybliżyć formułę tych zawodów, by w kolejnych latach wystawić do konkurencji naszych zawodników, organizujemy wyjazd (wizytę studyjną) do Gdańska w dniu 24 listopada. Zapraszamy do zapisów studentów i ich potencjalnych opiekunów. Liczba miejsc ograniczona.

Wyjazd autokarem z kampusu ok. godz.6.00 na Targi AmberExpo w Gdańsku, powrót tego samego dnia w godzinach wieczornych. Udział w imprezie jest bezpłatny.

W trakcie wydarzenia, będziemy mogli obejrzeć zmagania w wielu interesujących nas konkurencjach, m.in.:

• ·         Architektura krajobrazu,
  • ·         Budownictwo cyfrowe/BIM,
  • ·         Chmura obliczeniowa,
  • ·         Cyberbezpieczeństwo,
  • ·         Frezowanie CNC,
  • ·         Instalacje sanitarne i grzewcze,
  • ·         Instalacje elektryczne,
  • ·         Integracja robotów przemysłowych,
  • ·         Meblarstwo,
  • ·         Mechanika pojazdów rolniczych i budowlanych,
  • ·         Mechatronika,
  • ·         Przemysł 4.0,
  • ·         Spawalnictwo,
  • ·         Technologia mody,

Więcej o SkillsPoland 2022 oraz idei WorldSkills i EuroSkills: worldskillspoland.org.pl/wydarzenia/skillspoland-2022/

Na naszym Wydziale zgłoszenia można składać drogą mailową na adres w5w5d@adm.p.lodz.pl lub osobiście w Dziekanacie, do pani Anety Williksen. Zapisy przyjmowane są do dnia 10 listopada do godziny 14.00.